V skupini Metuljčki se v mesecu marcu pogovarjamo o družini, družinskih članih in domu. Starše sem povabila, da nas obiščejo in predstavijo svoj poklic, hobi ali delo. Zelo veseli smo bili, ko sta se vabilu odzvala Kajina mamica in ati ter s sabo pripeljala dojenčico. S staršema smo se pogovarjali o negi in skrbi za dojenčka, pokazala sta oblačila, čeveljčke, opazovali smo mamico pri previjanju in oblačenju deklice. Otroci so ob tem pripovedovali o svojih izkušnjah in spominih, o igračkah, pripomočkih za nego… Dojenčica je bila sproščena in dobro razpoložena, ničesar se ni bala, zato so jo otroci božali, ji pripovedovali in na koncu zapeli pesmico. Mamica in ati sta predstavila svoj poklic oziroma delo, ker pa prihaja ati iz Hrvaške, smo se pogovarjali tudi o razlikah, skupaj šteli po hrvaško, prevedel nam je nekaj besed, ki so jih otroci ponavljali. Druženje je kar prehitro minilo, otroci pa so pohiteli v kotiček z dojenčki in nova spoznanja takoj prenesli v svojo igro. V kotičku imajo veliko sredstev za simbolno igro, pri kateri si razvijajo komunikacijske in motorične spretnosti, prevzemajo različne vloge, posnemajo govor in aktivnosti odraslih, se navajajo na strpnost, dogovarjanje, samostojnost ter pridobivajo izkušnje z menjavanjem vlog, povezanih z razliko med spoloma.
Upamo, da se bo še kdo izmed staršev opogumil in nas obiskal.
Vzgojiteljica Sonja Zobec

(Skupno 326 obiskov, današnjih obiskov 1)