Oktobra smo se v skupini »Sončki« pogovarjali o Jabolku. Jabolko smo opazovali, tipali, okušali in opisovali. Spoznali smo dele jabolka (pecelj, muha, olupek, pečke…) in poimenovali drevo na katerem rastejo jabolka (jablana). Otrokom je bila zelo všeč zgodba z naslovom Jabolko, katero vsebino so osvojili prav vsi. Naučili pa smo se tudi deklamacijo Jabolko rdeče hej in izvedli kar nekaj vadbenih ur na katerih smo uprizorili vsebino zgodbe Jabolko. Manjkalo ni niti likovnih dejavnosti na temo jabolko, saj smo jabolka lepili, odtiskovali, risali in barvali.

Izvedli smo tudi daljši pohod skozi gozd, kjer smo opazovali naravo. Nabrali smo nekaj listja in jesenskih plodov.

Za vse otroke pa je bil najbolj zanimiv izlet z avtobusom in obisk sadovnjaka. Ogledali smo si hladilnico, kjer so shranjena jabolka in nekaj jablan obrali kar sami. Sledilo je še okušanje jabolk in napitek.

Posladkali pa smo se tudi v vrtcu, kjer smo skuhali jabolčni kompot in izdelali polnozrnate piškote.

V tem mesecu smo si ogledali še grad Podsreda in razstavo lisjaka Hermana ter gasilski dom in gasilska vozila.

Zapisala vzgojiteljica Tjaša Bračun

(Skupno 576 obiskov, današnjih obiskov 1)