V okviru projekta »Uživajmo v zdravju« smo se veliko pogovarjali o zdravi hrani. Spoznavali smo različne vrste sadja in zelenjave, jo poskušali. Na koncu sva se s pomočnico odločili, da si sami pripravimo sadno malico. Najprej smo si ogledali, kaj vse imamo in sadeže poimenovali. Nato smo si temeljito umiti roke. Starejši otroci so sodelovali pri rezanju sadja na koščke, nato so si vsi izdelali nabodala. Mlajšim sem pri tem pomagala, starejši so izdelovali sami. Po izdelavi smo se igrali še didaktično igro poskušanja in vonjanja. Z vonjem so sadje prepoznavali le redki, pri okušanju z zavezanimi očmi pa so bili v večini uspešni. Igrica jim je bila všeč, a so komaj čakali, da gremo k malici, ki so si jo sami pripravili. Pri izdelavi nabodal so izbirali raznovrstno sadje, ko so jedli, pa so ugotovili, da jim nekatero ni všeč. Večina otrok pa je pojedla vse. To aktivnost bomo še kdaj ponovili, saj s tem otroke navajamo na zdravo prehrano.

 

Sonja Zobec, vzgojiteljica

 

(Skupno 397 obiskov, današnjih obiskov 1)