V skupini Cepetavčki imamo predvsem radi živali. Naše jezikovne sposobnosti so najmočnejše na področju: Kako se oglašajo živali. Tako sva z Julando pripravili različne dejavnosti, ki so pritegnile otroke. Na ogledalu so imeli otroci na voljo velike fotografije domačih živali. Iz zaboja z lego gradniki smo poiskali vse domače živali, jih poimenovali in skušali oponašati njihovo oglašanje. V knjižnem kotičku so imeli na razpolago bogato izbiro slikanic na dano temo, katere smo si mnogokrat ogledali in se ob njih pogovarjali. Izdelali smo ropotulje, jih opremili s fotografijo odrasle živali in mladička ter nalepili različno blago za tip. Ob igranju na ropotulje smo prepevali znane pesmi: Ringa raja, Kuža pazi in druge. S pečatniki so odtiskovali motive iz kmetije. Na terasi so se igrali s figurami živali, v bazenčku so imeli travo in pšenico, kjer je potekala igra hranjenja živali. Uživali so v simbolni igri z ročnimi lutkami. Vstavljali so vstavljanke na temo o domačih živalih. Pritegnila jih je prav posebna didaktična igra z živalmi iz filca, ki so jih umeščali v njihov naravni prostor (kokoš – kokošnjak, raca – ribnik itd.). Bivali smo v senci, oponašali gibanje živali, tekali po atletski stezi (ob obletnici 25 let zdrave šole, želimo doseči cilj 25 krogov), se sprehodili do bližnjega kokošnjaka, urejali gredico in že okušali prve plodove (jagode in korenček).

Zapisala Anja Cesarec, dipl. vzgojiteljica

(Skupno 937 obiskov, današnjih obiskov 1)