V sklopu veselega decembra smo v skupini Sovice izvedli nočitev v vrtcu, kar je bilo za otroke prav posebno doživetje, katerega so nestrpno pričakovali. Otroci so v četrtek, 13. decembra 2018, prišli ob 17. uri nazaj v vrtec. Poslovili so se od svojih staršev, nato pa so na svoje mesto odložili nahrbtnik s svojo mehko igračko in knjigo. Pogovorili smo se o poteku prenočitve in se odpravili na iskanje škratkov s svetilkami. Škratki so pripravili kar nekaj nalog, ki pa so jih otroci izvedli brez težav. Zadnji škrat Presenetko nam je pripravil tudi presenečenje, ki so ga otroci z lahkoto našli. Otrokom je pripravil darilo, v katerem so bile čokoladice. Po iskanju nas je v igralnici pričakala slastna večerja – palačinke, popili pa smo topel čaj. Ko so bili želodčki polni, si je vsak umil zobe in se oblekel v pižamo. Sledil je ples v pižamah. Ugasnili smo luči in zaplesali ob disko lučki. Otroci so še polni e1ergije in v sproščenem vzdušju plesali ob božični glasbi, ki pričara posebno vzdušje v veselem decembru. Pred spanjem je vsak za nagrado dobil mehko rokavičko, s katero si je lahko pogledal še risanko in prisluhnil pravljici, po kateri so oči še budnim otrokom postale težke. V naslednjem jutru so se otroci zbudili ponosni, saj so prav vsi noč prespali brez težav. Otroci so dobili za svoj pogum še pohvalo, ob kateri so dobili velik nasmeh na obrazu.  Tudi vzgojiteljici sva bili zelo ponosni!

Zapisala Mateja Mraz, dipl. vzg.

(Skupno 369 obiskov, današnjih obiskov 1)