Že nekaj let aktivno sodelujemo z območno čebelarsko zvezo, še posebno z domačimi čebelarji. Gospod Jože Uršič, gospod Jože Bregar in gospod Andrej Černelč pa so se tudi tokrat odzvali našemu vabilu ter nas obiskali v vrtcu. Najmlajšim so predstavili svoje delo, oblačila in se z njimi pogovarjali o čebelah. Na koncu smo skupaj s šolarji posadili lipo, ki smo jo dobili od Čebelarske zveze in s tem poskrbeli, da bodo imele čebele v prihodnjih letih še več medovitih dreves.

Čebelarska zveza nam je posredovala še semena sončnic, ki jih bodo otroci posadili v dvignjene gredice ob vrtcu, kjer so si letos uredili svoj eko vrtiček. S tem pa smo se pridružili projektu »Kar sejemo, to žanjemo«. Otroke s tem seznanjamo, da so nekatere rastline koristne za živali in človeka ter jih navajamo na skrb za ohranjanje avtohtonih rastlin.

Zapisala: Sonja Zobec, pomočnica ravnatelja za vrtec

(Skupno 162 obiskov, današnjih obiskov 1)