V Sklopu projekta Pomahajmo v svet smo skozi celotno leto in natančneje še v mesecu maju in juniju spoznavali našo državo in državo naši prijateljev Litvo. Na interaktivnem zemljevidu smo si najprej pogledali najpomembnejše znamenitosti in značilnosti Slovenije. Otroci so si nato eno znamenitost, značilnost izbrali in doma, skupaj s starši pobrskali po knjigah, po spletu in prinesli v vrtec napisano, narisano, natisnjeno na listu. Vsak je nato predstavil kar je doma iskal in skupaj smo nato te izdelke, fotografije prilepili na velik zemljevid Slovenije, katerega smo izdelali skupaj. Otroci so si ves čas ogledovali velike enciklopedije in atlase Slovenije in Evrope. Kadarkoli so našli znamenitosti, ki smo jo že spoznali so nama kazali in bili zelo veseli. Odkrivali so nove znamenitosti in jih po lastni volji risali iz knjig in prepisovali tudi besede. Poslušali smo slovensko in litovsko himno, izdelali slovensko in litovsko zastavo in seveda podrobno spoznali slovenski grb. Poznali smo ljudski prstni igri Križ kraž kralj Matjaž in Moj klobuk ima 3 luknje ter plesali na narodno zabavno glasbo v narodnih nošah.

V Litvo smo tudi vse to predstavili in na koncu skupaj zaplesali na našo GOLICO katera jim je bila neizmerno všeč.

Otroci so uživali ob spoznavanju Slovenije in razvijali naklonjen, spoštljiv in odgovoren odnosa do domače države.

Zapisala: vzgojiteljica Karmen Jesenko

(Skupno 553 obiskov, današnjih obiskov 1)