V skupini “Sovice” smo ob svetovnem dnevu Zemlje sodelovali v nagradnem kreativnem tečaju. Letos je bila tematika natečaja namenjena zmanjševanju uporabe plastične embalaže. Z otroki smo se spraševali koliko odvečnih in odpadnih materialov lahko spremenimo v uporabne  stvari. Najprej smo si ogledali kratek film z naslovom Zgodba o treh plastenkah. O problematiki, ki smo jo videli v filmu, smo se pogovorili in podali ideje kako bi lahko zmanjšali uporabo plastičnih izdelkov doma, v vrtcu, v trgovini, na poti na počitnice. Ugotovitve smo zapisali in narisali na plakat. Da bi pa uresničili naše ideje, so otroci prinesli v vrtec odpadno plastično embalažo, tekstil in gumo. Kreativno domišljijo smo popestrili tudi z zgodbo, ki je stala za naš nov EKO izdelek. Prišli smo do ugotovitev, da igračke »Kmetija« potrebujejo nov zaboj in zato smo poskrbeli za njihov nov dom iz odpadne plastične embalaže, tekstila in gume. Ker pa so otroci prinesli veliko odpadne embalaže, smo izdelali še okvirje iz zamaškov, izkoristili pa jo bomo tudi za nadomestne cvetlične lončke za začimbe in zelišča ter dekoracijo na gredici, za katero smo v tem času prav tako poskrbeli. Z otroki smo se odpravili do trgovine, kjer smo nabavili semena in sadike ter jih posadili in posejali v že urejeno gredico. Otroci so usvajali znanje o delu na gredicah in pridobivali delovne navade. Sedaj pa že komaj čakamo, da iz zemlje pokukajo že prva semena.

Zapisala Mateja Mraz, dipl. vzgojiteljica

(Skupno 1.504 obiskov, današnjih obiskov 1)