V skupini Cepetavčki imamo zelo radi živali. Znamo jih glasovno oponašati, nekatere poimenovati in jih gibalno posnemati. Otroci so imeli možnost spoznati živali na kmetiji preko raznih dejavnosti. V knjižnem kotičku smo si ogledovali knjige na temo živali in prisluhnili raznim pravljicam, v didaktičnem kotičku in na preprogi smo se igrali na temo kmetija, živali smo spoznavali preko lutk, veliko smo likovno ustvarjali, se gibali in uživali. Med sprehodi smo si ogledali domače živali, če smo jih le srečali, zapeli pa smo jim še pesmice, ki smo se jih naučili.

Cepetavčke je obiskala še knjižničarka Irena Černelč, katera nam je prebrala pravljico 10 piščančkov.

Na kmetiji je lepo ija, ija, o
tam se krave pasejo, ija ija o
krava muka mu, muka mu,
muka muka muka
na kmetiji je lepo ija, ija O

na kmetiji je lepo…
tam piščančki čivkajo, ija ija o
piščančke čivka čiv, čivka čiv
čivka čivka čivka
na kmetiji je lepo ija……..

 

Zapisala: vzg. Barbara Klar

 

(Skupno 1.513 obiskov, današnjih obiskov 1)