V mesecu juniju, so v skupini Cepetavčki otroci uživali z vodo na različne načine in jo spoznavali v različnih agregatnih stanjih. Vzgojiteljici Julanda Kralj in Jana Bizjak sta otrokom pripravili najrazličnejše dejavnosti. V knjižnem kotičku so imeli na voljo slikanice s temo o vodi, ob njih so se pogovarjali in opazovali fotografije rek, morij, jezer, luž itd. Na matematičnem področju so vstavljali, natikali in sestavljali različne sestavljanke na temo o vodi, iz gradnikov gradili ladjice ter razvrščali po barvah. Izvedli so nekaj eksperimentov in ugotavljali plovnost različnih predmetov iz vsakdanjega dneva. Topnost različnih snovi, opazovali mešanje barve z vodo. Opazovali kako se led na soncu in v vodi tali ter kako so predmeti lahko ujeti v led. Prijemali plošče za v hladilno torbo. Potapljali vrečko z ledom. Poslušali, opazovali in sodelovali so pri pripovedovanju deklamacije Tri luže na drugačen, njim zanimiv način. Deklamacijo so nato ponotranjili z likovnim ustvarjanjem, slikanjem s čopičem, vodo in vodenimi barvami. Na prav poseben način so tudi slikali, z barvnim ledom na palčki in si ogledovali kako se tali in pušča sled. Na prostem so opazovali pihanje mehurčkov, jih lovili in tudi sami poskusili pihati, na sprehodu so opazovali luže in si ogledovali kako se potopi kamenček, uživali so ob igranju z vodo.

Zapisala Anja Cesarec, dipl. vzgojiteljica

(Skupno 1.110 obiskov, današnjih obiskov 1)