Ob koncu meseca maja, ko nas je sonce končno razveselilo s svojimi žarki in prijetno ogrelo ozračje, smo se podali na pohod v Zagaj. K druženju smo povabili starše in stare starše, pa tudi bratce in sestrice. Nekateri so bili žal ta dan zadržani, kljub temu pa se nas je zbralo lepo število. Pohod smo si popestrili z reševanjem gibalnih in drugih nalog. Otroci so uživali v iskanju postaj, izvajanju nalog in na koncu še v iskanju zaklada. Na zadnji postaji pa smo opravili še tek solidarnosti, pri katerem so bili otroci – polni energije- veliko bolj aktivni kot starši. Nekateri starši so ugotovili, da si doma za gibalne aktivnosti vzamejo premalo časa, pa tudi otroci so bolj aktivni, če imajo družbo vrstnikov.

Druženje je bilo zelo sproščeno, zaklad pa slasten – oreščki in suho sadje, kar smo dobili v sklopu projekta Uživajmo v zdravju, v katerem sodelujemo skupaj s šolo. Upam, da bomo vsi skupaj uzavestili svojo in otrokovo potrebo po gibanju in jo čim pogosteje zadovoljili.

Zapisala vzgojiteljica Sonja Zobec

(Skupno 86 obiskov, današnjih obiskov 1)