Zadnji teden v oktobru smo v našem vrtcu namenili seznanjanju otrok z naravnimi in drugimi nesrečami ter spoznavanju vloge gasilcev. Strokovne delavke so s pomočjo različnih gradiv in spletnih vsebin, primernih za otroke, le-tem predstavile različne nesreče, ki se nam lahko pripetijo. Seznanili pa so se tudi z ukrepi, kako nesreče preprečiti in kako postopati, če se nam kaj pripeti. Otroci so spoznali številko za obveščanje 112, različne alarmne znake, signalizacijo ter simbole za orientacijo v primeru evakuacije. Naučili so se, kaj je to evakuacija, kdaj je potrebna in kako jo izvedemo. Ob pomoči gasilcev, ki so poskrbeli za zvočni signal ob začetku vaje evakuacije, smo jo uspešno izvedli. Tudi strokovne delavke smo osvežile znanje in pridobile pomembne izkušnje, kako organizirati postopek zapustitve zgradbe v primeru požara ali potresa.

Isti dan so si otroci od drugega leta dalje ogledali gasilski dom, predvsem vozila in opremo ter se srečali z gasilci. O njihovi vlogi so nekaj že vedeli, gasilci pa so tudi prijazno odgovarjali na njihova vprašanja. Z navdušenjem so preizkušali čelade, si ogledali oblačila in razvijali cevi. Morda se je pri komu že razvila želja, da bi tudi sam postal gasilec.

Zahvaljujemo se gasilskemu društvu za sodelovanje in predstavitev opreme.

Sonja Zobec

pomočnica ravnatelja za vrtec

(Skupno 66 obiskov, današnjih obiskov 1)