Ponekod je že zapadel prvi sneg, opazovali smo ivje in pticam nastavili hrano v ptičjo hišico na terasi, tako da lahko ptice opazujemo skozi okno igralnice Cepetavčkov.

Otroci so pomagali pri ureditvi knjižnega kotička s slikanicami na novo temo o živalih. Zelo radi so jih listali in poslušali pripovedovanje. Znali so že povedati kakšno žival, predvsem pa se oglašati kot živali. Še posebej zanimivo jim je bilo spremljanje AV posnetka na računalniku, kjer so lahko žival videli kako se premika in slišali kako se oglaša. Likovno so z najino pomočjo ustvarili ptičjo hišico iz furnirja, kamor so lepili semena in ptici, ki so ju predhodno pobarvali ter s prsti naslikali sneg. Obrisu ježa so nalepili bodice in zdrobljeno listje. Preko delovnega lista sva jih se seznanili kaj živali rade jedo, tako da so pravo hrano lahko videli in jo nalepili ob fotografijo živali. Preko različnih pesmi o živalih in ritma so utrjevali kako se živali premikajo. Neposredno so se seznanjali z živalmi v naravi, ob bivanjem na prostem, s sprehodi do gozda. (20. 11. do 1. 12. 2017)

Zapisala in uredila Anja Cesarec, dipl. vzgojiteljica

(Skupno 803 obiskov, današnjih obiskov 1)