V skupini “Cepetavčki” smo se v četrtek, 20. oktobra družili s starši,  starimi starši ter sestricami in bratci ob “kožuhanju” oziroma ličkanju in luščenju koruze. Ličkanje ali “kožuhanje” koruze je spadalo med najpomembnejša jesenska opravila. Skoraj vsaka kmetija je imela posejano koruzo, saj je bila pomembno živilo za ljudi in živali. Danes je ta lep običaj, ki je združeval mlado in staro skoraj že pozabljen. V skupini smo se odločili, da ga obudimo vsaj za nekaj časa in s tem seznanimo tudi najmlajše. Otroci so opazovali svoje starše in stare starše pri odstranjevanju listov s koruze. Starejši so nas poučili, da moramo dva do tri liste pustiti za vezenje v pare. Otrokom je šlo bolje od rok luščenje koruze, kar je bilo tudi nekoliko lažje. S pridnimi rokami je bil naš kup koruze v igralnici kmalu “skožuhan”. Ker pa po uspešno opravljenem delu sledi malica, smo si tokrat s pomočjo staršev pripravili sadno malico in iz pomaranč izstisnili čisto naravni pomarančni sok.

 

Zapisala, Veronika Žučko, pom. vzgojiteljice

(Skupno 423 obiskov, današnjih obiskov 1)