IMG_3192Ličkanje ali kožuhanje koruze, kot pravimo po raznih krajih, je v starih časih spadalo med najpomembnejša jesenska opravila. V skupini «Sončki« smo se odločili, da izvedemo ta stari običaj skupaj s starši in starimi starši. Zbrali smo se v sredo, 7. oktobra 2015, v dopoldanskem času. Starši in stari starši so prinesli veliko dobre volje in interesa za sodelovanje, kar je otrokom veliko pomenilo. Na začetku smo zapeli slovensko narodno pesem Tam dol na ravnem polju, potem pa smo se podali na delo. Starši in stari starši so pokazali različne načine pri ličkanju koruze. Otroci so sodelovali z veliko motivacije in interesa, zato smo bili pri delu zelo uspešni. Za zaključek smo zapeli še slovensko ljudsko pesem Sijaj, sijaj sončece in slovensko narodno pesem Mi se imamo radi, otroci pa so še samoiniciativno zapeli vrtčevsko pesem Ci-ci-ciolimpijska. Otroke smo uspešno seznanili z delčkom zgodovine našega življenja pred leti nazaj.

Veronika in Mateja, strokovni delavki v skupini »Sončki«

(Skupno 401 obiskov, današnjih obiskov 1)