…motor ima, ki br br br, br br br, br br br brlja.

Tako gre pesem, ki smo jo prepevali in gibalno ponazarjali. Otroke je še bolj pritegnila pesem Kolesa na avtu se okrog vrte, kjer tudi gibalno ponazarjamo kako se vrtijo kolesa, kako gredo okna gor in dol, kako brisalci brišejo in tako dalje. Ob teh pesmih smo se razgibali. Z obroči smo ponazarjali volan in vozili avto po odru, kjer smo imeli tudi kolesa z volanom, kar pa je bilo gibalno še zahtevnejše. Otroci so sestavljali plastično cesto, zlagali dele skupaj, v celoto, nato so po njej potiskali vozila, spuščali zvoke in tako urili artikulacijo (br brrr, bip bip, brum brum). Na likovnem področju so spoznavali vozila skozi različne pečatnike, ki so jih odtiskovali na risalni list s cesto. Prav posebna izkušnja je bila, ko so igračo avto namočili v barvo in vozili avto po listu in opazovali puščanje sledi koles. Na ogledalu že imamo stalni kotiček s fotografijami, ki so tokrat prikazovale vozila, otroci so s prsti kazali katero vozilo je in večino so vsi poznali, nekateri že tudi znajo povedati.

Zapisala Anja Cesarec, dipl. vzgojiteljica

(Skupno 983 obiskov, današnjih obiskov 1)