Ob svetovnem dnevu Zemlje, dne 22. 4. 2015, nas je v skupini »Cepetavčki« obiskala gospa Vera Remic, ki je sama navdušena vrtnarka in gojiteljica različnih zelišč. To navdušenje je prenesla na najmlajše v vrtcu, saj so jo z velikim zanimanjem poslušali in ji tudi pomagali pri sajenju stoletne čebule, ameriškega česna, sadike stevie, kamilice in sejanju semen dveh vrst bazilike v lončka. Gospa Vera si je tudi z zanimanjem ogledala, kaj vse imamo posajeno v naši gredici ter zeliščnih koritih. Zelo ji je bil všeč naš timijan in obljubili smo ji, da ji bomo dali eno sadiko, ki si jo bo posadila v svoj zeliščni vrt. Pred odhodom je še obljubila, da nas bo še obiskala in pogledala, kako posajene rastline uspevajo. V vrtcu smo vključeni tudi v projekt ZDRAVJE V VRTCU zato bomo celo leto skrbeli za zdravilne rastline, jih pridno pobirali, sušili in primerno shranili ter jih nato redno uporabljali. In upamo, da bomo ostali in postali bolj zdravi.

Strokovni delavki Veronika Žučko in Marjeta Kunej

(Skupno 28 obiskov, današnjih obiskov 1)