Skupina ”Cepetavčki” so se v mesecu maju posvetili čebelam in njihovem spoznavanju. O čebelah so plesno in likovno ustvarjali, se igrali gibalne igre, spoznali prstno igro, si ogledali lutkovno predstavo in prepevali različne pesmi.

20. maja praznujemo svetovni dan čebel, ki so ga v skupini ”Cepetavčki” obeležili dan prej – z obiskom čebelarja, g. Šmalčiča, ki je dedek enega izmed otrok iz skupine in za čebele skrbi na svoji ekološki kmetiji. Druženju so se pridružili tudi otroci iz skupine ”Sončki”.

Čebelar nam je o čebelah povedal veliko zanimivega in poučnega, nam pokazal svoj čebelarski klobuk ter predstavil čebelje izdelke, ki smo jih lahko tudi pokusili.

Obisk smo povezali s Tedni vseživljenjskega učenja.

Zapisala: Urška Vahtarič, dipl. vzg.

(Skupno 89 obiskov, današnjih obiskov 1)