V petek, 16. oktobra, smo se odpravili v Kozjanski park Podsreda, kjer smo si ogledali postopek stiskanja jabolk. Že sama vožnja z avtobusom je bilo za otroke veliko navdušenje in komaj so čakali, da prispemo do cilja. To, da nas je pa pričakalo pravo Kozjansko jabolko, je bilo pa nepopisno doživetje. Kozjansko jabolko nas je popeljalo do mesta, kjer poteka stiskanje jabolk in nas seznanilo z veliko novostmi. A, ker otroci že tudi zelo veliko stvari poznajo, so Kozjansko jabolko tudi oni nekaj naučili. Ko je bilo že polno informacij, je moralo oditi, a nismo ostali sami. Z ostalimi informacijami o postopku so nas seznanili delavci, ki upravljajo to delo in stroje. V nadaljevanju nas je vodil g. Adrijan Černelč, ki nam je povedal še veliko več informacij. Poskrbel je tudi, da nismo ostali žejni in nam ponudil pridelan jabolčni sok, okusili pa smo lahko tudi jabolka. Popeljal nas je tudi v sobo, kjer hranijo veliko različnih sort Kozjanskih jabolk ter do sadjarskega trona, ki stoji pred upravo Kozjanskega parka. Ogledali smo si že kip Antona Aškerca, ki je izdelan iz kamna. Čas je kaj hitro minil, zato smo se morali odpraviti nazaj proti vrtcu. Zahvalili smo se g. Adrijanu Černelču, da nas je seznanil z toliko novostmi in omogočil, da smo odšli polni novih informacij in izkušenj.

Zapisala in uredila Mateja Vrešak, dipl. vzg.

(Skupno 151 obiskov, današnjih obiskov 1)