V torek, 9. 5. 2023, smo otroci skupine »Sončki«, skupaj z vzgojiteljicami, obiskali kmetijo Hostnik v Polju ob Sotli. Tja nas je pripeljal šolski avtobus. Vsi smo pogumno sedli vanj in uživali v vožnji.

Na kmetiji sta nas pričakala lastnika – babica in dedek dveh otrok iz naše skupine. Pri razkazovanju posestva sta tako imela mlajša pomočnika.  

Videli smo veliko živali: zajce, krave, bike, kokoši, peteline, pujse, koze ter psa in mačko. Ene izmed njih so se od nas plašno umaknile, druge pa so nam dovolile, da si jih od blizu ogledamo, pobožamo in nahranimo. Na kmetiji nismo videli le živali, temveč tudi nekaj strojev, traktorjev in različnih priklopov, ki so prav tako pritegnili našo pozornost.

V vrtec smo se vrnili prijetno utrujeni in polni vtisov.

Zapisala: Urška Vahtarič, dipl. vzg.

(Skupno 116 obiskov, današnjih obiskov 1)