Skupini Sovice in Metuljčki smo se v okviru tedna otroka, 5.10.2021, z avtobusom odpeljali v Podsredo. Sprva smo si v prostorih Kozjanskega parka na glavnem trgu Podsrede, z zanimanjem ogledali nagačene živali (bober, vidra, različne vrste metuljev, hroščev, itd.), nato pa se po grajski poti odpravili proti gradu Podsreda. Med hojo smo odkrivali uganke o živalih, nabirali jesenske plodove in liste, opazovali ptičje hišice in raznovrstne rastline ter si ogledali slike raznih živali in rastlin. Pot nas je vodila po stopnicah, čez mostičke in čez potok do grajskega ribnika, kjer je bilo moč opaziti kačje pastirje in druge sladkovodne živali. Le še nekaj korakov in že smo prispeli do težko pričakovanega gradu Podreda. Ob gradu smo si v Središču za obiskovalce Kozjanskega parka lahko ogledali domovanje z valilnico ptičev, maketo Puščavnikove jame in določenih živali (čebele, pikapolonice, strigalice). Prijetno utrujeni in polni doživetij smo se z avtobusom vrnili nazaj v vrtec.

Zapisala: vzg. Meta Hostnik

(Skupno 336 obiskov, današnjih obiskov 1)