V mesecu marcu smo v skupini Cepetavčki spoznavali družino. Starši so nam pomagali tako, da so prinesli fotografije, katere smo nalepili na naše ogledalo. Otroci so jih ogledovali, poimenovali kdo je na fotografiji in tako spoznavali družinske člane. V slikanicah smo si ogledali ilustracije družinskih članov in poslušali kaj so njihova opravila. Pritegnila jih je simbolna igra Družina, v kotičku »Dom« so posegali po dojenčkih, skupaj smo jih preoblačili, hranili, dajali spat, kopali (z mokro krpico) itd. Razvila se je lepa igra vlog, kjer je vsak želel sodelovati, tudi kot opravljanje vsakdanjih opravil doma: sesanje, pometanje, brisanje mize, hranjenje domačih živali itd. Na likovnem področju smo želeli priklicati pomlad v našo igralnico z odtiskovanjem dlani, ki je s steblom iz kosmatene žice postal cvet; s pečatniki iz tulca so otroci odtiskovali cvetove različnih oblik in barv. Na glasbenem področju smo spoznali pesem Zidamo hiško z gibalnim ponazarjanjem, prepevali Mi se imamo radi in plesali Abraham ´ma 7 sinov. Zanimivo pa je bilo tudi samo fotografiranje oziroma “poziranje” za mamice, ki so dobile fotografijo na gibalni urici. Na prostem smo še vedno lahko videli sneg, a konec meseca je postalo vreme spomladansko in smo uživali v sončku, v vožnji s poganjalci, v peskovniku in spuščanju po toboganu. Pri vadbeni uri smo se gibali ob igralnem padalu.

Zapisala Anja Cesarec, dipl. vzgojiteljica

(Skupno 1.012 obiskov, današnjih obiskov 1)