V skupini »Sovice« smo nekaj časa namenili tudi spoznavanju naše države. Nekaj izkušenj so otroci pridobili že ob našem kulturnem prazniku, v nadaljevanju pa so se otroci še seznanili s simboli Slovenije in značilnostmi. Grb so risali in barvali po opazovanju in spoznali, kaj pomenijo motivi na njemu in kaj le-ti predstavljajo. Otroci so v vrtec prinesli tudi različne sličice, katere so predstavljale kraje, živali in stvari, ki so značilne za našo deželo. Vsi otroci so bili pri tem motivirani, ob tem pa jih je zanimalo kaj in kje vse lahko najdemo pri nas. Spoznali smo tudi slovensko ljudsko pravljico Tri botre lisičice. Otroci so v povezavi z zgodbo izdelali lisičke iz trikotnikov. Ob tem so utrjevali pojmovanje likov in izrazov večji – manjši. Otroci so prisluhnili slovenskim ljudskim pesmicam in gibali ob slovenskih ljudskih rajalnih igrah. Ob tem so otroci spoznali kaj pomeni izraz »ljudsko izročilo«.  Pozabili tudi nismo na naš denar – euro. V povezavi s tem smo skupaj izdelali kotiček »banka pri Sovicah«. Z otroki smo prišli do ugotovitev, da potrebujemo še denarnico, bančno kartico in seveda denar. Ob tem smo še izdelali bankomat in kotiček uredili za delo bančnih uslužbencev.

Zapisala Mateja Mraz, dipl. vzg.

(Skupno 780 obiskov, današnjih obiskov 1)