V torek, 6. novembra 2018, smo se iz skupine »Sovice« odpravili v Kozjanski park, kjer smo si najprej ogledali kako točijo jabolčni sok v steklenice. Seznanili smo se s postopkom pridelave sladkega jabolčnega soka. Vsi skupaj smo lahko poskusili tudi jabolčni in hruškov sok, ki je bil vsem prav zelo okusen. V nadaljevanju smo se odpravili do razstave hroščev in sort jabolk, kjer nas je pričakal g. Dušan Klenovšek. Na razstavi smo spoznali veliko različnih vrst hroščev, katere smo si lahko pogledali na fotografijah, pod steklenim razstavnim prostorom in mikroskopom ter jih tipali. Otroci so bili nad razstavo zelo navdušeni, saj so jih hrošči zelo pritegnili. Za aktivno sodelovanje in poslušanje si je vsak prislužil velik koledar s hrošči, za kar so bili vsi prav zelo veseli.

Zapisala Mateja Mraz, dipl. vzg.

(Skupno 93 obiskov, današnjih obiskov 1)