Tako kot v mnogih vrtcih in šolah po Sloveniji smo se tudi v našem vrtcu pridružili projektu tradicionalni slovenski zajtrk.

Danes, 16. 11. 2018, smo imeli na naših mizah za zajtrk lokalno pridelano hrano: kruh, maslo, med in mleko – vse slovenskega porekla, ki so nam jo podarili kmetje in kmetijska podjetja ter čebelarji . Skupaj smo zajtrkovali skupina “Cepetavčki” in “Sončki” ter skupini “Metuljčki” in “Sovice”. Skupini “Metuljčki” in “Sovice” so se nam na tradicionalnem slovenskem zajtrku pridružili tudi župan Franjo Debelak, pomočnica ravnatelja za eno vrtca Sonja Zobec in čebelarji Jože Uršič, Jože Bregar, Andrej Černelič in Emilija Šterlek.

Po zajtrku, smo za goste v zahvalo pripravili majhno presenečenje. Zaplesali smo ples Čebelice in povedali prstno igro Tukaj je panj.

Tudi čebelarji so za nas pripravili kratko predstavitev njihovega dela in dela čebelic. Pokazali so nam panj, satje in čebelarsko obleko.

Na koncu je sledilo še kratko druženje med skupinama, igrali in ustvarjali smo na temo čebelic.

Zapisala Anja Alegro, dipl. vzgojiteljica.

 

(Skupno 252 obiskov, današnjih obiskov 1)