V mesecu aprilu smo v skupini “Cepetavčki” spoznavali kmetijo. Pogovarjali in spoznali smo v večini vse živali na kmetiji. Otroci so jih poimenovali ali oponašali njihova oglašanja. Podrobneje smo spoznali kravo ter spoznali od kod pride mleko. Pogledali smo si posnetek molžnje krave ter se nato na kravi katero smo sami izdelali preizkusili v molžnji. Prav tako smo si ogledali posnetek o kokoših in kokošnjaku. Spoznali so kako se razbije jajce in si ogledali njeno notranjost. Plastične jajčke so spuščali po ceveh v didaktični igri kokošnjak.  V igralnici so nas obiskali kužki ter zajec. Prepevali smo pesmi o domačih živalih ter plesali na pesem Kmetija.  Ob svetovnem dnevu Zemlje smo posejali nekaj semen ter zemljo prelopatali, prenašali in z njo rokovali. Otroci so uživali v vlogi vrtnarja. 

Spodaj si lahko ogledate fotoutrinke 

Zapisala vzg. Karmen Ferčec

(Skupno 173 obiskov, današnjih obiskov 1)