Ta teden je bil zelo pester, saj smo najprej imeli na obisku reševalce in reševalno vozilo, nato pa nas je obiskal še “zobni Peter”, predstavnik za zobozdravstveno preventivo v vrtcu.

Reševalci so nam najprej predstavili svoje delo in svoj poklic. Otroke so seznanili s pomembno telefonsko številko 112 in kdaj to telefonsko številko pokličemo. Razkazali so nam reševalno vozilo, otroci pa so lahko preizkusili reševalno posteljo in stol.

Naslednji dan pa nas je obiskal predstavnik zobozdravstvene preventive v vrtcu oz. tako kot se sam imenuje “zobni Peter”. Otrokom je na zanimiv in zabaven način predstavil, zakaj si morajo umivati zobe, kaj morajo jesti in česa ne, ter zakaj je dobro obiskovati zobozdravnika. Pokazal je tudi pravilno umivanje zob in nato so si zobe v vrtcu umili še otroci.

Zapisala Anja Alegro, dipl. vzgojiteljica

(Skupno 481 obiskov, današnjih obiskov 1)