Nekoč pred davnimi časi so ljudje pod Kraljevo goro, Kunšperk se je imenoval ta trg, živeli v slogi in miru. Za njihovo varnost so skrbeli Kunšperski gospodje, da pa gospodi niso postali prepožrešni, je poskrbela skrivnostna ptica Orlica. A zgodi se, da je neki graščak vendarle imel obilo težav s pohlepom …

V torek, 28. 9. 2021, smo si z otroci pri občinskem kozolcu v sodelovanju s krajevno Knjižnico Bistrica ob Sotli ogledali predstavitev lokostrelstva z aktivnim članom lokostrelskega društva Šentlok Borutom Bevcem. Prisluhnili smo knjižničarki Ireni Černelč pri pripovedovanju ljudske pravljice Kunšperski vitez Oton, ki jo je zapisal Franci Černelč.

Ob pravljici so otroci spoznali način življenja v srednjem veku, ob tem pa spoznali, kakšno vlogo je imel tedaj lok.

Borut je otrokom predstavil rokovanje z lokom in puščico, hkrati pa jih je opozoril na nevarnosti in tudi na pomen upoštevanja pravil. Vsak otrok je imel priložnost, da se preizkusi v vlogi lokostrelca. Čisto na koncu smo  se lahko izkazale tudi vzgojiteljice, kam bodo poletele naše puščice. Tudi ob tem so otroci navdušeno navijali.

Tako smo igrivo, pravljično in športno zaključili aktivnosti v  sklopu Tednov vseživljenjskega učenja v našem vrtcu.

Zapisala: vzg. Barbara Klar

 

(Skupno 263 obiskov, današnjih obiskov 1)