Spodbujanje družinskega  branja  s sodelovanjem krajevne knjižnice in vrtca
Zaključek predšolske bralne značke in 
obisk Radovednice iz čebelnjaka

Letos se je v knjižnici Šmarje pri Jelšah zaključila že 10., jubilejna bralna značka Bralni nahrbtnik. Projekt smo predstavili staršem na roditeljskem sestanku in jih pozvali, da otroke prijavijo k sodelovanju s krajevno knjižnico Bistrica bo Sotli. Enkrat mesečno je vsaka skupina obiskala knjižnico ali pa smo knjižničarko ga. Ireno povabili v igralnico. Ob pravljici smo ustvarjali, se igrali in se o slišanem pogovarjali. S projektom smo želeli spodbuditi družinsko branje in obiskovanje knjižnice.

Otroci so bili ob koncu projekta nagrajeni s knjižno nagrado in priznanjem. Prav posebno darilo pa jih je čakalo pod kozolcem: gledališka predstava Radovednica iz čebelnjaka v izvedbi Gledališča Pravljičarna. Predstava, ki smo si jo pogledali, je bila izvedena v okviru Tednov vseživljenjskega učenja. Bila je poučna, otrokom pa je čebelica Cvetka igrivo razkrila, kako poteka življenje v panju.

 

Zapisala: Barbara Klar

 

(Skupno 111 obiskov, današnjih obiskov 1)