V četrtek, 23.5.2019, smo v skupini Cepetavčki obeležili zaključek skupine s turističnim vlakcem. Z družinami otrok smo se zbrali v Podčetrtku od koder nas je turistični vlakec odpeljal proti čokoladnici Olimje. Med vožnjo nam je vodič na kratko opisal značilnosti okoliša, nato pa smo si ogledali zelišča ob potki do čokoladnice. V čokoladnici nam je lastnik opisal pridelavo čokolade, ob tem pa pokazal kakavovec in modele v katere vlivajo čokolado. Na koncu smo se posladkali z njihovimi izdelki in se odpravili nazaj do vlakca, kateri nas je zapeljal na Jelenov greben. Le tam nam je lastnik poklical jelene, košute in muflone, katere smo hranili s koruzo, si jih pobližje ogledali in se jih dotaknili. Otroci so jih sprva opazovali, nato pa se opogumili in se jim približali. Nekaj časa nam je še ostalo za igranje na igralih, osvežitev s sladoledom in že nas je čas dohitel, ko nas je poklical šofer vlakca. Druženje je bilo zelo prijetno, zato hvala staršem in otrokom za to čudovito popoldne.

Zapisala: vzg. Barbara Klar

(Skupno 271 obiskov, današnjih obiskov 1)