Otroci skupine Sovice iz vrtca Pikapolonica so od 14. 2. do 16. 2. 2024 zimovali v Ribnici na Pohorju, z vzgojiteljicama Anjo in Mašo.

Tečaj smučanja je izvedel učitelj smučanja, gospod Zvonko Sgerm – Džana. Otroci so se najprej spoznavali s smučarskimi osnovami na traku, nato pa so s pridobljenim zaupanjem in spretnostjo stopili na vlečnico – krogce in se preizkusili na pravi smučarski progi. 

Prva noč je bila polna zabave, saj jih je čakal poseben disko, ki ga je pripravil gospod Zdenko s svetlobnimi efekti in glasbo, ki je pričarala pravo smučarsko vzdušje.

Drugo popoldan so otroci na pohodu raziskovali okolico, spoznali tamkajšnje stavbe, v trgovini so si izbrali svoje spominke – magnetke. Prav posebno je bilo srečanje s simpatičnima alpakama Stello in Baileyjem.

Zadnji dan so zaključili smučarski tečaj s premagovanjem proge z ovirami. Otroci so s ponosom pokazali svoje smučarsko znanje in spretnosti, kar je bilo nagrajeno s podelitvijo zasluženih priznanj za opravljen tečaj.

Zapisala: Anja Cesarec, dipl. vzg

(Skupno 48 obiskov, današnjih obiskov 1)