V našem vrtcu dajemo velik poudarek gibalnemu razvoju otrok, zato gibalne aktivnosti izvajamo vsakodnevno, sodelujemo tudi v projektu Mali sonček in občasno v aktivnosti povabimo starše. Vrtčevski vsakdan smo si popestrili z druženjem s športnikom, ki ima v naši skupini svojega sina. Ker je gospod Nejc Strnad košarkar, smo se igrali in urili svoje spretnosti z žogami. Otroci so zelo radi sledili njegovim navodilom, se trudili in spretno izvajali zastavljene naloge. Uživali smo tudi ob ogledu njegovih spretnosti, ob čemer pa je poudaril, da je treba zelo veliko vaditi in biti vztrajen, saj drugače ni uspeha. Opozoril jih je na športno vedenje in ustrezen odnos do trenerja ter seznanil z nekaterimi »košarkaškimi izrazi«. Naučili smo se, kako se športniki pozdravijo in spodbujajo ekipno pripadnost. Naše druženje je kar prehitro minilo, otroci so se zabavali, igrali in tudi kaj novega naučili.

Zapisala: vzgojiteljica Sonja Zobec

(Skupno 96 obiskov, današnjih obiskov 1)