Cepetavčki smo skozi zgodbo o Krtku, ki mu je na glavo padla sliva in je iz nje napravil marmelado, v mesecu oktobru in novembru spoznavali čutila in predvsem okušali.

Otrokom sva z Julando demonstrirali kuhanje marmelade in kompota; sušenje jabolk, ožemanje pomaranč, pri čemer niso samo spoznavali različnih okusov, ampak so se seznanjali z različnimi tehničnimi predmeti. Videno so tudi likovno poustvarjali: odtiskovanje s pečatniki, skozi igro »piknik s krtkom« urili veščine kaj vse potrebujemo pri obroku, z deklamacijo utrjevali »mešanje s kuhalnico« ter skozi fotografijo v knjigi uspeli prepoznati kakšen sadež (»nana« – banana). Predvsem smo veliko bivali na prostem, utrjevali kondicijo ter opazovali okolico.

Zapisala in uredila Anja Cesarec, dipl. vzgojiteljica

(Skupno 581 obiskov, današnjih obiskov 1)