Preživljanje počitnic v skupini CEPETAVČKI, v prvih dveh tednih v mesecu juliju z Anjo in Sonjo.

Predvsem smo se držali pravila, da smo takoj po zajtrku odšli na prosto, se pred tem zaščitili s kremami in klobučki. Opravili smo kar nekaj sprehodov z opazovanjem okolice in poslušanjem različnih zvokov. Prišli smo do občinskih igral, do kozolca, pod katerim smo po nevihti odkrivali ali so luže mokre, do divjega kostanja, zemljevida Bistrice ob Sotli, do obrobja gozda in makadamske ceste, kjer smo si ogledali, vonjali in spoznavali travniške cvetlice. Zadrževali smo se v senci pod lipovcem in na naši terasi, kjer smo postavili tudi šotor, z zavesami zastrli sonce in uživali v senci. Z nekaj malo vode smo se tudi ohladili, jo prelivali v posodice in pretakali v mlinčke ter opazovali kako se vrtijo. Veselje otrok je bilo neizmerno ob špricanju in namakanju malih nogic in rokic. Smotrno smo to vodo uporabili za naše okenske rože in jih zalili. Obiskali smo tudi šolsko telovadnico, kjer smo lahko tekli po celi njeni površini, kar je otrokom vedno poseben izziv in veselje. V peskovniku smo sipali mivko skozi sita, v različno velike posodice, vedra, uporabljali lopatke in grabljice. Prosto smo čečkali z barvnimi svinčniki, lepili škrobne valjčke, vstavljali različne lesene vstavljanke in se igrali z različnimi gradniki (lesenimi, plastičnimi). Pogosto smo si prepevali otroške pesmi, povedali razne deklamacije in se ob tem veselo gibali, smejali in se zabavali. Ob koncu tedna smo se zaradi prenove umivalnice preselili v prostore šole. Kamor smo prenesli vse potrebne stvari, za nemoteno delo. Otroci so učilnico lepo sprejeli.

 

Zapisala vzgojiteljica Anja Cesarec

(Skupno 388 obiskov, današnjih obiskov 1)