Svetovni dan Zemlje, 22. 4. 2024, smo obeležili s posaditvijo lipe na igrišču pri skupini »Metuljčki«. Na ta dan se spomnimo, kako pomembno je, da je naš planet čist in da ga moramo varovati.  Že v preteklih dneh smo se pogovarjali, da za naš planet skrbimo skozi celo leto z različnimi dejavnostmi in aktivnostmi. Na dogodku, ki je bil za nas še posebej pomemben, so se nam pridružili otroci vseh skupin ter pom. ravnatelja ga. Sonja Zobec. Za pomoč pri posaditvi lipe pa smo prosili g. Mladena Geršaka. Otroci iz skupine »Metuljčki« so pridno pomagali pri sajenju. V ta namen smo se naučili dve kratki deklamaciji in jih ob slovesu tudi povedali.

 

ZEMLJI!

To je naš svet prelep,

Zemlja je naš planet.

To je naš raj,

kjer smo doma.

Radi imejmo jo,

dala nam je vse to.

Zdaj je naš čas,

da ji vrnemo.

(Jasmina Vučič)

 

Zapisala: vzgojiteljica Veronika Žučko

(Skupno 39 obiskov, današnjih obiskov 1)