Skupina Metuljčki  iz vrtca Pikapolonica smo obiskali ekološko kmetijo Kunej v Črešnjevcu, saj je tam doma naša varovanka Zala. Že vožnja z avtobusom je za  otroke pravo doživetje. Nekateri so spoznali del naše okolice, drugi so pokazali, kje so doma.

Na kmetiji so nas pričakali prijazni lastniki in koza Asja. Ogledali smo si domače živali, otroke pa so najbolj pritegnile koze, predvsem mladička. Lahko so ju božali, vodili na povodcu, sodelovali pri hranjenju po steklenički in opazovali, kako sesata mleko pri svoji mami. Navajali smo jih na primeren odnos do živali, čeprav sta bila kozja mladička zelo razigrana in jima je bilo tekanje všeč. Tudi otroci so izkoristili zelenice za sproščeno igro, se lovili, igrali skrivalnice in žogali. Prijetno utrujeni smo se vrnili v vrtec. Današnji dan nam bo še dolgo ostal v lepem spominu. Družini Kunej se zahvaljujemo za povabilo in prijazen sprejem.

Vzgojiteljica Sonja Zobec

(Skupno 326 obiskov, današnjih obiskov 1)