POZDRAV POMLADI, podtema: CVETLICE

V mesecu aprilu smo v skupini Cepetavčki spoznavali cvetlice. Iskali smo jih v okolici vrtca, ob gredicah, na sprehodu ob cesti, na zelenici. Našli smo kar nekaj različnih spomladanskih cvetlic. V igralnici smo pripravili pano, kamor smo nalepili fotografije različnih cvetlic, tudi prave smo plastificirali in jih ogledovali. O cvetlicah smo prepevali različne pesmi, ki smo jih spremljali z malimi ritmičnimi instrumenti. Odšli smo v kmetijsko zadrugo, kjer smo spoznali nov prostor – trgovino in poklic trgovec. Kupili smo zemljo, seme in sadike. Tako smo v vrtcu posejali vrtno krešo, jo nato zalivali in opazovali njeno rast. Urejali smo našo gredico, pulili plevel, prekopali in rahljali zemljo, posadili korenček in jagode. Ko nam je gospod Ivo (hišnik) pokosil, smo pograbili in prenašali travo v kompostnik s samokolnicami. Zabavno je bilo tudi v velikem peskovniku, Saj je bilo dovolj prostora za vse. Cvetove smo posušili in jih nalepili na trak iz jute (žaklovine) ter s fotografijami v garderobi pripravili razstavo na panoju za starše. Z delom na zemlji, na gredici, smo obeležili DAN ZEMLJE in se okrasili z venčki iz regratovega cveta.

Zapisala Anja Cesarec, dipl. vzgojiteljica

(Skupno 213 obiskov, današnjih obiskov 1)