V torek, 15. 11. 2022 smo si s skupinama Sovice in Metuljčki ogledali kmetijo Sinkovič na Bučah. Sam ogled je bil organiziran z namenom ozaveščanja otrok o zdravi in lokalni prehrani. Otroci so se na kmetiji seznanili od kod in na kakšen način pridobijo mleko, ogledali smo si stroje za molzenje krav, sprehodili smo se skozi hlev in si ogledali večje številko krav. Gospa nam je razložila nekaj zanimivosti o samem delu na kmetiji, vprašanja pa so postavljali tudi otroci (zakaj imajo krave rinke v nosovih, zakaj so krave molznice ločene od drugih krav, zakaj je breja krava v svojem boksu, zakaj v hlevu smrdi, kaj krave jedo, itd.,…). Ker pa na kmetiji ne pridelujejo samo mleka, smo si lahko ogledali prodajalno, hladilnico in pridelovalnico še drugih mlečnih izdelkov, kot so sadni jogurti, siri, skuta, namazi in kar je bilo najzanimivejše otrokom, ko so zagledali v hladilnici dodatke za sladoled (bombončki, čokoladice, mrvice,…). Ob koncu ogleda kmetije Sinkovič, so se nam že pošteno cedile sline, katere so nam hitro obrisali z raznimi dobrotami. Poskusili smo sadni jogurt, skuto, borovničevo marmelado, skutni bučni namaz, domači kruhek, spili pa smo kar nekaj slastnega mleka in kakava. S polnimi trebuščki in polnimi glavami novega znanja, smo se z avtobusom odpeljali nazaj v vrtec.

Zapisala: vzg. Barbara Klar   

(Skupno 103 obiskov, današnjih obiskov 1)