V mesecu decembru smo v skupini Metuljčki spoznavali pingvina. Spoznali smo, da živi na Antarktiki (Južni tečaj), kako se prehranjuje, zakaj in kako se pingvin greje, kateri pingvin je največji ipd.

V sklopu pingvina smo pripravili tudi dramatizacijo z naslovom: Pingvinčkova pošta. Najprej smo morali pripraviti sceno, se naučiti besedilo, pesmice in veliko vaditi. Pri pripravi dramatizacije so nam pomagali tudi starši, saj so prinesli dodatna oblačila za predstavo. Z dramatizacijo smo se predstavili starim staršem ob čajanki.

Med iztekajočimi dnevi pred prazniki smo se tudi malce posladkali. Na kuharski delavnici smo si iz čokolade, banan in prestic naredili pingvinčke. Otroci so bili pri pripravi hrane zelo samostojni in spretni.

Strokovne delavke skupine Metuljčki

 

Fotografije meseca decembra si lahko ogledate spodaj.

(Skupno 513 obiskov, današnjih obiskov 1)