Konec januarja in začetek februarja smo se v skupini Cepetavčki posvetili “šemljenju”. Preoblačili smo se v različne kostume oziroma ogrinjala. Najprej so si jih otroci samo ogledovali, naslednji dan se je že kdo opogumil in si ga ogrnil. Tako so se postopno navadili na “maske”. Vsak dan smo poslušali pustno glasbo, se ob njej gibali in plesali ter igrali na male ritmične instrumente. Spoznali smo tudi kurenta, si ogledali kratki posnetek na youtube in poslušali kako kurent “preganja zimo” z zvonci. Gnetli smo plastelin, lepili škrobne valjčke na obris klovna, si okrasili igralnico, razvrščali kocke po barvah in lepili trakove kurentu na masko. “Zelena pošat” nam je pojedla vse balone. Po kulturnem prazniku smo poslušali Povodnega moža in si nato sami pobarvali pokrivala – cilinder. Veliko smo bivali na prostem in uživali v snežnih radostih s postavljanjem sneženih mož, dotikanjem snega, prenašanjem snega z lopatkami, kepanjem, spuščanjem po klancu in tudi sankanjem.

Zapisala: Anja Cesarec, dipl. vzgojiteljica

(Skupno 223 obiskov, današnjih obiskov 1)