V decembru se bo v našem vrtcu dogajalo veliko zanimivega. Začeli smo z obiskom gospe Simone Bratuša, naše vaščanke, ki se v prostem času ukvarja s pisanjem pesmi za majhne in velike. Med obiskom, pri katerem so sodelovali otroci od 2. leta dalje, nam je predstavila nekaj svojih pesmi, ki jih želi v prihodnosti tudi objaviti. Predstavitev je popestrila s pogovorom, razlago vsebine, otroke je spodbudila k iskanju rim, pripovedovanju o svojih izkušnjah. Pesmi so jim bile všeč, saj govorijo o stvareh, ki so jim blizu, zato so pozorno poslušali. Slišali smo, da tudi muce sanjajo, kaj vse zna babica, kaj je na nebu, spoznali smo Zehka zeha ter Avijonke in Avijonce. Otroci so ob poslušanju spoznavali možnost domišljijske rabe jezika ter doživljali zvočnost in ritem. Pesmi so v nas zbujale različne asociacije, nas obogatile z nevsakdanjimi izrazi, nas zabavale z glasovnimi in besednimi igrami. Nekatere izmed njih bodo zagotovo postale »naše pesmice«. Skupaj s hčerko Nejo sta nam zapeli še uspavanko, ki sta jo sami spesnili in uglasbili. Ob zvokih terapevtskega bobna, na katerega  je gospa Simona zaigrala, pa smo se popolnoma umirili. Tudi otroci so ga z veseljem preizkusili.

Gospe Simoni se zahvaljujemo za prijeten obisk in ji želimo še veliko ustvarjalne energije ter uspešno izdajo pesniške zbirke.

Sonja Zobec, Vrtec Pikapolonica, Bistrica ob Sotli

(Skupno 146 obiskov, današnjih obiskov 1)