Luna že sije, na polju sneži, en mišek premražen, v svoj domek hiti… To so začetni verzi besedne igre, ki so jo ta mesec govorili otroci iz skupine “SONČKI”.

Skupina “Sončki” je v mesecu januarju raziskovala letni čas zimo. Pogovarjali smo se o zimskih oblačilih, kako se oblečemo pozimi in na podlagi tega izdelali list s fotografijami zimskih oblačil, katere so otroci sami izrezali. Zimo smo raziskovali tudi s strani živali in kako lahko poskrbimo za živali pozimi. Naučili smo se novo besedno igro z naslovom Zima. Vsak otrok je na svoj risalni list “postavil” (prilepil) snežaka. In ker v začetku meseca pri nas ni bilo snega, smo sneg prinesli k nam v igralnico. Obiskali smo krajevno knjižnico v kateri smo prebrali pravljico z naslovom Rokavička. Na koncu meseca oz. bolje rečeno v februarju pa nas je le presenetil sneg, tako, da smo lahko prav zares uživali na njem.

 

Zapisala Anja Mlinarič, dipl. vzgojiteljica

(Skupno 1.109 obiskov, današnjih obiskov 1)