V skupini »Sončki« so se otroci v okviru projekta Zdravje v vrtcu seznanili s poklicem zdravnika. Preko različne literature, ki so jo imeli na razpolago v knjižnem kotičku so spoznavali delo  zdravnika, medicinske sestre ter pripomočke, ki jih uporabljata pri svojem delu. Tako so se seznanili z nekaterimi novimi izrazi kot so stetoskop, otoskop, inhalator, ordinacija, pacient, čakalnica, recept, zdravila, povoj, gaza, lekarna, … . Preko deklamacije z naslovom Bacili (S. Mali) smo se pogovarjali kaj so to bacili in virusi ter kakšna obolenja povzročajo če zaidejo v naše telo. Seveda pa je zelo pomembno, da znamo sami preprečiti in se tem bacilom in virusom tudi izogniti. Zato smo spregovorili tudi o zdravi prehrani, umivanju rok in gibanju, ki sta za naše telo zelo pomembna. Eden od namenov simbolne igre je tudi, da otroci premagajo strah pred zdravnikom. Nad simbolno igro »Zdravnik« so bili otroci zelo navdušeni, saj so se preko igre in ob različnih pripomočkih, ki smo jih imeli v »Naši ordinaciji« zelo dobro vživeli v vlogo pacienta  in zdravnika. Otroke sva navajali tudi na uporabo vljudnostnih izrazov, na komunikacijo med zdravnikom in bolnikom ter na medsebojno pomoč.  Preko igre smo zelo hitro ugotovili, da potrebuje zdravnik zdravila, da napiše recept za zdravila, ki jih nima v ordinaciji. Zato smo igro nadgradili še s kotičkom lekarna, katerega so pomagali napolniti s škatlicami od zdravil tudi otroci, ki so jih prinesli od doma in se tako preizkusili še v vlogi farmacevtke.  Utrinke iz simbolne igre,  si lahko ogledate v galeriji.

 

Veronika Žučko  in Zdenka Valenčak

(Skupno 451 obiskov, današnjih obiskov 1)