Otroci iz skupine Sovice so v mesecu decembru veliko likovno, plesno in pevsko ustvarjali, obiskali smo krajevno knjižnico, kjer smo prisluhnili pravljici Villibald in ustvarjali s kredami na črni format, ter si izdelali poslikane praznične kroglice.  Dišalo je po prazničnih piškotih, okušanju eksotičnega sadja, božičnemu čaju in adventnih svečkah pri kosilih. Okrasili smo si igralnico in garderobo primerno decemberskemu času z lučkami, okraski, smrekicami, snegom, snežnimi prijateljčki, s hiško dobrih mož in seveda nas je dobri mož Dedek Mraz tudi obiskal. Naučili smo se ples in pesem o škratkih (Škratki iščejo zlato), katerega radi znova in znova zaplešejo in zapojejo. Pripravili smo okraske zvončke in jih obesili na smrekico pri občini. Ob koncu decembra smo si privoščili krajšo praznično risanko iz starih časov in kamišibaj predstavo z naslovom Najboljše darilo.

Zapisala: Barbara Klar

 

 

 

(Skupno 212 obiskov, današnjih obiskov 1)