V VRTCU SMO SI OGLEDALI SOVO IN POSTOVKO

Vrtec je zopet poln otroških glasov. Kljub nekaterimi omejitvami se strokovni delavci trudimo, da bi otrokom omogočili čim prijetnejše bivanje v vrtcu. V prejšnjem tednu sta nam ga popestrila uslužbenca Kozjanskega parka, ki sta nam prinesla pokazat lesno sovo in postovko. Otroci so si ju ogledali na vrtčevskem igrišču. Gospod Dušan Klenovšek in gospa Nina Gabron sta povedala, da sta bili obe poškodovani in sta sedaj že okrevali. Posredovala sta nekaj informacij o življenju in navadah obeh živali, predvsem pa sta otrokom pokazala, kako pravilno pristopiti k živali, da se ne počuti ogrožene ter kako ravnati z njo. Otroci so si sovo od blizu ogledali in jo po želji  pobožali. Začutili so, kako plaha je žival ob stiku s človekom, zato so se tudi sami umirili. Na koncu pa smo si ogledali, kako je postovka poletela v naravo, kjer bo lahko srečno živela. Tudi otroci že vedo, da so živali srečnejše v naravi kot  v kletkah. Z ogledom smo jim omogočili, da spoznajo delček žive narave in upam, da smo v njih spodbudili zanimanje za opazovanje ter spoznavanje živali, ki živijo v našem okolju. Spodbujali jih bomo tudi k spoznavanju njihovih navad, saj jim lahko le na ta način omogočamo kvalitetno sobivanje s človekom.

Veseli smo bili obiska in načrtujemo tudi nadaljnje sodelovanje s Kozjanskim parkom.

Sonja Zobec

pomočnica ravnatelja za vrtec

(Skupno 357 obiskov, današnjih obiskov 1)