V četrtek, 17. maja 2018, smo se odpravili na Križan Vrh, kjer najdemo kmetijo Ulčnik, dom našega Nejca. Avtobus nas je odložil nekaj minut hoje stran od njegovega doma, kjer nas je pričakal že njegov ati, ki je opravljal delo na travniku. Skupaj smo se odpravili do njihove domačije, kjer smo si najprej pogledali krave na pašniku in v hlevu. Tudi Nejc nam je pokazal, kakšno delo opravi tudi on in nahranil krave. V nadaljevanju smo si pogledali še tudi nekaj strojev, ki jih uporabljajo za delo na kmetiji ter še preostale živali: zajčka, kokoš s piščančki in psa Luksija. Mamica je poskrbela tudi za bogato pogostitev, tako da nismo ostali niti žejni niti lačni. Otroci so se še skupaj poigrali, ko pa je prišel čas za odhod, pa smo se zahvalili za obisk in se odpravili na pot proti avtobusu.

Zapisala Mateja Mraz, dipl. vzg.

(Skupno 217 obiskov, današnjih obiskov 1)