V sklopu tematskeg sklopa Nekoč je bilo, smo s skupino Sovice obiskali staro Kravaričevo domačijo. Ogledali smo si njeno notranjost in pridobili veliko zanimivih informacij in prijetnih pripovedi, kakšno je bilo življenje nekoč. Otroci so bili začudeni in hkrati zainteresirani ob pogledu na stare stvari, da izvedo kako so predmete uporabljaji in kako se imenujejo. Primerjali smo današnje življenje s tistim nekoč in ugotovili, da so včasih ljudje znali živeti veliko bolj skromno. Bili so iznajdljivi, delovni, pripravljeni so si bili pomagati, ter stopiti skupaj, za vsako domače opravilo, ob katerem so si zapeli, zaplesali in se zabavali. Spoznali smo, da je včasih potrebno biti bolj potrpežljiv, da si je potrebno priskočiti na pomoč in se med sabo razumeti, kot, da smo vsi ena velika družina, kakor so to znali biti nekoč.

Zapisala: Barbara Klar

(Skupno 107 obiskov, današnjih obiskov 1)