Le kdo si še ni zamišljal, kako bi bilo s smučkami skočiti na skakalnici, kot skačejo pravi smučarski skakalci. No, otroci iz skupine Sovice so dočakali ta dan, ko so lahko doživljali skoke na skakalnici Mini Planica. V torek, 11. decembra 2018, smo se priključili 1. razredu, pripravljeni in opremljeni v zimska oblačila in veliko mero poguma. Čelade, smučke in majčke s številkami so pripravili organizatorji. Otroci so s pomočjo strokovnih delavcev na skakalnico s smučkami prišli do vrha, nato pa se spustili. Pod skakalnico je bila pripravljena mehka podloga, tako da so se otroci ustavili brez bolečin.  Otroci so za svoj pogum dobili pohvalo in prav posebno medaljo – pašteto Argeto Junior, ki je bil sponzor organizacije.

Tudi naslednji dan smo preživeli v športnem duhu. V sredo, 12. decembra 2018, smo se odpravili v Podčetrtek na drsališče in se odzvali povabilu občine Podčetrtek. Z nami se je odpravil tudi športni pedagog Jaka Šket, ki je otroke seznanil z varnostjo na drsališču in s prvimi koraki na drsalkah. Otrokom je šlo zelo dobro, saj so ob koncu bili že kar pogumni. Nekateri otroci so drsali samostojno, drugi pa so poiskali oporo ob strokovnih delavcev, ograje ali ob didaktičnem pripomočku za drsanje – »pingvinu«.

Zapisala Mateja Mraz, dipl. vzg.

(Skupno 166 obiskov, današnjih obiskov 1)