V tednu od 13. do 17. novembra 2017 smo se v skupini Cepetavčki posvetili zdravju.

Otroci so sodelovali pri izdelavi čebele, poslušali besede, ki označujejo čebelje dele telesa. Preko IKT sredstev so si ogledali posnetek Kranjske sivke in plesa Ribiča Pepeta s Čuki, ob katerem so otroci skušali oponašati demonstrirane gibe, ob posnetku pesmi Čebelar so spoznavali himno ČZS. Otroci so utrjevali kaj vse potrebujejo za pogrinjek. V četrtek nas je obiskala Sofijina mami – zdravnica, ki nam je predstavila svoj poklic, otroci so skozi Simbolno igro z dojenčki: poslušali bitje srca, povijali z ovoji dele telesa, merili telesno višino in temperaturo. V petek smo obeležili že tradicionalni slovenski zajtrk, ob tem dogodku so otroci spoznali tudi čebelarja, njegovo opravo in predvsem okušali med. Ter obiskali skupine Sovice, kjer smo poslušali otroke pri petju in z njimi zaplesali.

Zapisala in uredila Anja Cesarec, dipl. vzgojiteljica

(Skupno 223 obiskov, današnjih obiskov 1)