Kako zelo je pomemben pravilen odnos do našega planeta so spoznavali tudi otroci, in sicer preko različnih aktivnostih – čistilne akcije, delo na gredicah in izvajanje projekta Tek podnebne solidarnosti. V sklopu tega projekta z otroki tekamo na tekalni stezi in zapisujemo število pretečenih krogov oz. kilometrov. Ob tem s pretečenimi kilometri gradimo kroge solidarnosti okoli planeta Zemlja. Skupaj z otroki tečemo v solidarnosti do ljudi v Afriki. Ob dnevu Zemlje, ki je bil 22. aprila, smo k temu povabili starše, stare starše in sorodnike. Ob obisku novinark in fotografa smo uspešno predstavili ta projekt in naše čutne poti ter dvignjene gredice. Zadovoljni smo bili tudi z udeležbo in sodelovanjem. Teklo je 50 predšolskih otrok, ki so skupno pretekli 50.200 m. Skupaj z vzgojiteljicami in odraslimi je bilo pretečenih 24.800 m, petošolci z učiteljem športne vzgoje pa so pretekli 15.000 m. Skupaj nam je uspelo preteči kar 90 kilometrov, na kar smo zelo ponosni.

Zapisala dipl. vzg. Mateja Vrešak

(Skupno 275 obiskov, današnjih obiskov 1)